Gintaras Paberžis. Medžio darbai.

Sveiki! Esu Gintaras Paberžis – medžio darbų meistras. Mano kūriniai yra labai arti gamtos ir tikras mano sielos nuotaikos atspindys. Kūryba – tai dalis manęs, o medžio darbai– kūrybos variklis.

Polinkis meistrauti, gaminti atėjo dar su genais – jau mano senelis labiau mėgo kurti, o ne ūkininkauti. Tad jau nuo pat mažumės, kiek save pamenu, visada norėjau meistrauti. Bandydavau pasidaryti kažką sau, kad ir iš nieko. Lemiamas postūmis man buvo „visuotinė krizė“, kai uždarė gamyklą, kurioje dirbau. Turėjau tik tuščias rankas ir pilną galvą idėjų, tad ir teko mąstyti, kuria gi čia užsiėmus…

Mane visada žavėjo medis savo natūraliais raštais ir formomis. Tad atrodė kodėl gi nesiėmus medžio darbų? Žaliava visuomet po ranka, vietos darbui šiek tiek buvo – tikriausiai, tai buvo labiau praktinis pasirinkimas, nors intuicija irgi ne paskutinėje vietoje. „Pasėdėjau“ internetiniuose forumuose, kur skaičiau apie gamybą iš medžio, susipažinau su dabartinėmis technologijomis, įrankiais, nusipirkau keletą įrankių, pabandžiau daryti vieną, kitą daiktą ir užsikabinau. Pradėjau nuo aksesuarų kūrimo vyrams, o dabar būtent šie medžio darbai tapo mano vizitine kortele. Esu “užsikrėtęs” medžio darbais ir visai nenoriu pasveikti.

Kūryba man ir yra gyvenimas – darbas, hobis, sielos atgaiva – viskas viename. Kai pradedi kurti, pasidaro nebeįmanoma sustoti. Tai tarsi laužas, liepsnojantis vis labiau, apšviečiantis vis daugiau ir keliantis norą pamatyti, kas gi ten toliau už tos, jo apšviestos ribos.

Komentarai

komentarai