Rūta Babelytė. Piešti atvirukai.

„Viskas prasideda nuo vaizduotės“ ir tik vaizduotės pagalba nutikimus ir kasdienines akimirkos virsta į  Story Cards (angl.) – piešti atvirukai. Noriu kad, žmonės žiūrėdami atviruko formato iliustracijas, atrastų savo pačių nutikimus ir į savo kasdienybę žvilgtelėtų kitu kampu, spalvotai. Iliustracijos šiltos, šmaikščios, asmeniškos. Tokias emocijas man lengviausia perteikti pieštukais, nors kurdama mėgstu išbandyti įvairias technikas.

Meną pasirinkau, todėl, kad tai puikus būdas pažinti pasaulį ir save. O mano kūrybos procesą skatinantys du faktoriai – profesinis smalsumas ir noras išreikšti jausmus. Tai įkvepia kurti. Taip ir “nusispalvina” piešti atvirukai iš gyvenimiškų nutikimų: miegas ant draugės sofos po ilgo pokalbių vakaro, lagaminas su kūriniais ant universiteto palangės, tuzinas nuskintų obuolių einant pasivaikščioti palei ežerą, nuovargis bandant žongliruoti tarp darbo, kūrybos ir gyvenimo.

Kiekvienas turim savo istorijas ir kai jomis dalinamės, jaučiamės nebe vieniši, o vieni su kitais susiję. Gera pasipasakojus išgirsti: “Ir man taip buvo…”  Todėl džiaugiuosi, kad „Įrėmintos istorijos“, t.y. piešti atvirukai, suteikia man galimybę kurti dialogą su kitais žmonėmis.

Komentarai

komentarai