Medus – dovana tau ir tavo sveikatai

Į duris pasibeldus šaltajam sezonui mūsų mintys pamažu ima suktis apie artėjančias Kalėdas, kurios jau visai ne už kalnų, ir dovanas mūsų artimiesiems. Tačiau nevalia užsimiršti ir apie dovanas sau ir savo organizmui. Su šaltuoju metų laiku ateina ne tik artėjančių švenčių džiaugsmai, tačiau ir įvairiausių ligų puokštė – gripas, peršalimas ir kiti susirgimai, tad viena geriausių dovanų sau, puikus pagalbininkas kovojant ne tik su peršalimais, bet ir su kitomis negandomis, tai – medus.

 

Medus – nuo visų negalavimų

Nuo seno žinoma, kad medus ne tik skanus, tačiau ir labai sveikas. Medaus naudų yra pačių įvairiausių – jis tinka žaizdoms ir nudegimams gydyti; medus gali padėti kovojantiems su skrandžio rūgštingumu; jis kovoja su infekcijomis, turi antibakterinių savybių; jis puikiai tinka odai, ją šviesina ir skaistina ir gali veikti netgi kaip antialerginis vaistas – nustatyta, jog jį vartojant kasdien aštuonias savaites, palengvėja alergijos žiedadulkėms simptomai.

Geriausias draugas imuninei sistemai

Bene svarbiausia medaus teikiama nauda šiuo laikotarpiu, tai pagalba imuninei sistemai. Kasdienis medaus vartojimas gerina sveikatą, nes būtent jo dėka organizmas gauna atioksidantų, kurie naikina ligų sukėlėjus ir mažina širdies bei vėžio ligų riziką. O kalbant apie dažnai su šaltuku pasireiškiantį nemalonų peršalimo simptomą kosulį – medus gali prilygti net vaistinėse perkamam sirupui nuo kosulio. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad net vienas šaukštelis medaus gali ženkliai sumažinti gleivių išsikyrimą ir kosulį, tad orams subjurus pravartu jo turėti savo namų vaistinėlėje. 😊

O jei medaus nemėgstu?

Vaistai retai kada būna skanūs, pavyzdžiui, tikra sveikatingumo bomba – medaus, imbiero ir citrinos kombinacija. Skamba grėsmingai, tačiau skonių dermė gali jus nustebinti! Valgant po šaukštą tokio „paturbinto“ medaus kasdien – jokia liga nebaisi. Tačiau jei nesate pasiryžę išbandyti šio skonių mišinio sveikatos labui – ne bėda. Čia į pagalbą atskuba įvairiausių skonių medus. Taip taip, perskaitėte teisingai, turbūt tokių pačių medaus nemėgėjų idėja – medus gardintas natūraliomis džiovintomis uogomis ir vaisiais! Ir džiugina ne vien tai, kad medus tampa skanesniu, tačiau ir tai, kad taip jis praturtinamas dar daugiau naudingųjų savybių. Medus su svarainiais, pipirmėte, šaltalankiais, spanguolėmis, juodaisiais serbentais ar šermukšniu. Tik spėk visus išragauti!

Taigi šaltas rudens ar žiemos vakaras gali tapti saldesniu ir sveikesniu vos vieno ypatingo produkto – medaus – pagalba. Šaukštelis į arbatą ar ant naminio dar garuojančio sausainio prie geros knygos ar filmo, ir apsidžiaugs ne tik skonio receptoriai, tačiau ir organizmas.

Padovanok gardaus medaus ir savo draugui!

Įkvėpimo ir šviesių minčių šiuo rudenišku laikotarpiu ir išlikte sveiki!

 

Rašo – Emilija Bartkutė

Komentarai

komentarai