6 VELYKINIŲ KIAUŠINIŲ DEKORAVIMO BŪDAI

Artėjant bet kurioms didžiosioms šventėms (Velykos, Kalėdos ir pan. ) iš užsienio blogerių prisirankioju įvairių švenčių idėjų ir įdomybių. Niežti nagai pačiai tai išbandyti, bet vis pritrūkstu laiko, o šventės eina ir praeina. Tad šįmet vykdau sau duotą pažadą rasti laiko kūrybiškiems darbams. Prieš Velykas išbandžiau kelis netradicinius kiaušinių marginimo/dekoravimo būdus. Man pačiai labiausiai patiko piešti. Su markeriais. Visus kitus kiaušinių dekoravimo būdus ir kaip man sekėsi juos įgyvendinti, palieku Tavo teismui. 🙂

Blizgesys ir auksas šįmet dominuos mano bandymuose (auksas valdo mus, t.y. mane), bet bus ir nedažytų, natūraliai baltų, rudų kiaušinių dekoravimo pavyzdžių. Turiu surinkusi nemažą tokių idėjų kolekciją. Šiems metams, iš dekoravimo kolekcijos, rinkausi lengviausiai įgyvendinamus ir techniškai nesudėtingus variantus: markerius, žvynelius, lipnų popierių, auksinę foliją.

Prieš praeitas Velykas Lempampuk FB poste dalinausi hipsteriškų kiaušinių idėja. Tuo metu, neradau tokio popieriaus, iš kurio būtų galima padaryti lipdukus matytai idėja įgyvendinti. Tada taip ir liko idėja “kada nors”. Šiais metais, su rėmėjų “Officeday” pagalba tokių rūpesčių nebeturiu – popierių lipdukams rėmėjai parūpino ir idėja tapo realybe. Vualia, hipsteriški kiaušiniai:

 Hipsteriški kiaušiniai

Šį kartą paveikslėliai lipdukams paimti iš to paties blogo, iš kurio (pernai) ir dalinausi hipsteriškų kiaušinių nuotrauka. Tu taip pat gali atsisiųsti tokių paveikslėlių failą. Bet kitąmet, pasistengsime sukurti lietuviškus lipdukų variantus.

Kadangi “Officeday” aprūpino ne tik lipdukų popieriumi, bet ir markeriais (aukso ir sidabro spalvų, baltu, juodu), ėmiausi piešimo ant virtų, bet ne dažytų kiaušinių:

Kiaušinių dekoravimas auksiniu ir baltu markeriu 1

Kaip ir minėjau, kiaušinius išpiešti markeriais man labai patiko, tad kuo toliau, tuo įsijaučiau labiau.  Tai matosi jau ant dažytų kiaušinių ir dekoruotų juodu markeriu:

Kiaušinių dekoravimas juodu markeriu

Prisipaišius (beje, veikia labai raminančiai, beveik kaip mezgimas), ėmiausi kitų dekoravimo medžiagų – lipnaus, aukso spalvos, blizgančio popieriaus. Jį pirkau Pasvalyje dar užpernai, Kalėdinių žibintų gamybai, todėl, manau, kad jo rastum kiekvienoje didesnėje kanceliarinių prekių parduotuvėje ir savo mieste. Auksinius žirnelius išsikirtau paprasčiausiu skylamušiu (man kažkokia burbulų manija), mozaikai prikarpiau įvairaus dydžio trikampių formelių, o širdį nupiešiau ir iškirpau. Beliko blizgioms detalėms nulupti popierinę nugarėlę ir klijuoti jas kaip tik sugalvoju. Tai labai paprastas būdas papuošti Velykinius kiaušinius, bet koks ne prastas rezultatas gaunasi:

Kiaušinių dekoravimas auksiniu popieriumi

Tęsiant klijavimo temą, ėmiausi raudonų kiaušinių dekoravimo raudonais žvyneliais. Liko vienas juodas kiaušinis, tai į kompaniją ir jį “pažvyniavau”. Nenorėjau naudoti klijų, tad žvynelius klijavau dvipuse lipnia juosta (jos gali įsigyti bet kurioje statybinių medžiagų parduotuvėje). Iš lipnios juostos iškerpu nedidelį kvadratą, lipdau ant kiaušinio, o ant lipnaus kvadrato dėlioju žvynelius. Laikosi puikiai, niekas nebyra:

Kiaušinių dekoravimas žvyneliais

Ir galiausiai – kaušiniai dekoruoti auksine folija. Sunkiai man dar einasi įvaldyti paviršių dekoravimą (užsakinėjau foliją iš užsienio, nes nieko panašaus pas mus neradau) šia plonyte ir trapia folijos tekstūra, bet kiaušiniai gavosi super, a la vintage stiliuje:

Kiaušinių dekoravimas folija

Šioms Velykoms jau esu pasiruošusi. Dar niekada neturėjau tiek daug ir tokių išskirtinių kiaušinių. Aišku, dar ne visos kiaušinių dekoravimo idėjos išbandytos, bet tai palieku kitiems metams. Gal Tu taip pat žinai įdomių ir netradicinių dekoravimo būdų. Būtų smagu, jei pasidalintum. O jei iškilo kokių  klausimų, būtinai klausk – atsakysiu.

Pavasariškai gaivių, saulėtų ir linksmų Šv. Velykų!

Ačiū “Officeday”dekoravimo įrankius ir medžiagas, o gėlių salonui “Žiedų dulkės’e” ir asmeniškai Vilmai Žvinytei už gėles.

Jei patiko idėjos, pasidalink šiuo straipsniu su draugais. Idėjomis dalintis reikia, o geromis – būtina. 🙂

Sek mūsų darbus ir dovanų idėjas FB:  https://www.facebook.com/lempampuk

Daugiau šio blogo įrašų skaityk čia:    https://lempampuk.com/blogas/

 

 

Komentarai

komentarai