10 taisyklių, kurių turi laikytis, kad rankdarbių prekyba internetu pasisektų. I dalis

„Rankdarbių prekyba internetu, to sėkmė nulemiama daugybės veiksnių. Iš tikrųjų, tai ilgas ir sunkus kelias, susidedantis iš labai daug žingsnių“ – teigia Jessica Van Den, turinti sėkmingai veikiančią internetinę parduotuvę, kurioje parduoda savo gamybos papuošalus. Kūrėja dalinasi patirtimi ir pastebėjimais, kuriuos sukaupė eidama savo kūrybos keliu. 10 taisyklių, kurias būtina išsikalti akmenyje kiekvienam kūrėjui. Lai istorija prasideda…

Nepaisant visų sunkumų, rankų darbo kūrinių versle aš sukuosi jau ilgą laiką ir per paskutinius keletą metų išplėtojau savo verslą tiek, kad uždirbu daugiau nei paskutiniame profesionaliame darbe. Kartais sunku patikėti, kad viso to pasiekiau. Dar tik prieš keletą metų, man tai atrodė kaip nepasiekiama svajonė. Bet štai aš čia. Ir man pasisekė užsidirbti sau pragyvenimui darant gražius dalykus – darant tai, ką aš myliu.

Nesakau to tam, kad pasigirčiau ar užriesčiau nosį, visa tai tam, kad suteikčiau vilties. Ne dirbtinės vilties. Ne tuščią „tau pasiseks, jei tiesiog darysi tai, ką myli. NE.

Bet jeigu tu svajojai daryti tai, ką darau aš – pragyventi iš rankų darbo kūrinių pardavimo, aš sakau, jog tai YRA įmanoma. Ne, tai nėra lengva. Ne, tai nėra greitas procesas. Bet tai įmanoma. Aš ir daugelis kitų menininkų yra gyvas to įrodymas.

Šiandien pagalvojau atsigręžti į tuos metus (metų metus) bandymų ir nesėkmių tam, kad pasidalinčiau su jumis 10-čia dalykų, kurie mano manymų yra kertiniai veiksniai, nuo kurių priklauso rankdarbių prekyba internetu, to sėkmė ar nepasisekimas.

1. Kurk tai, ką žmonės iš tikrųjų nori pirkti.

Šaltinis: http://mandyevebarnett.files.com

Šaltinis: http://mandyevebarnett.files.com

Tai taisyklė numeris vienas. Esu rašiusi apie tai anksčiau – nepatogi tiesa ta, kad kai pereini nuo daiktų kūrimo savo malonumui prie kūrinių pardavimui, tau reikia pakeisti požiūrį į savo darbus.
Tai gali būti SUNKU. Suprantama, jog tu mėgsti tai, ką kuri – juk dėl to ir imiesi šios veiklos. Bet ar tai, ką tu darai, turi paklausą? Ar galimi klientai yra nusiteikę mokėti tiek, kiek reikia, tam, kad tavo darbai būtų tinkamai įvertinti?
Prieš pasineriant į internetinės parduotuvės kūrimą ir prieš mokantis kaip parduoti savo darbus, tau reikia rimtai apsvarstyti šį klausimą.

2. Dirbk su tuo kiekvieną dieną – būk kantrus.

Šaltinis: http://blog.daveweber.com/

Šaltinis: http://blog.daveweber.com/

Vienas mėgstamiausių posakių apie verslą yra šis:
Atmink – tai maratonas, ne sprintas.

Tuomet kai pardavimai lėti, arba aš nesusilaukiu tiek komentarų/like‘ų/tweet‘ų ir t.t. kiek norėčiau, aš primenu sau tai. Juk sėkmę pasiekti užtrunka metų metus. Taigi, ar tu žiūri į ilgalaikę perspektyvą? Nes jeigu viską darai tik tam, kad pabandytum greitai užsidirbti, tiesiog liaukis dabar.
Jei nesi tikras, jog nori daryti tai, ką darai, ateinančius 5-erius metus – nebandyk to paversti nuolatiniu darbu ir verslu. Tau reikia būti atsidavusiam ir kantriam. Jeigu tau tinka abu šie apibūdinimai ir esi pasiryžęs žingsnis po žingsnio kiekvieną dieną auginti savo verslą, sėkmė tikrai atsisuks į tave.

3. Būk draugiškas, bet profesionalus.

Šaltinis: http://images.fastcompany.com/

Šaltinis: http://images.fastcompany.com/

Mano įsitikinimu, labai svarbi darbo dalis, turint rankų darbo verslą, yra būti atviram ir draugiškam su savo klientais. Jie perka iš tavęs todėl, kad nori įsigyti unikalius kūrinius tiesiogiai iš žmogaus, kuris tai pagamino, tad ryšys yra labai svarbus.
Neapsunkink galimybės jiems tave pažinti (pvz. turėk gerą „Apie mane“ puslapį su savo ir darbų nuotraukomis bei istorija, kaip susiklostė, kad to ėmeisi. BET tuo pat metu, atmink, kad tavo klientai – nėra tavo bičiuliai.
Su savo klientais būk draugiškas ir atviraširdis, bet elkis profesionaliai ir su pagarba. Naudok mandagius ir malonius žodžius, kai rašai jiems o į klausimus visada atsakyk greitai ir detaliai. Nesinervink dėl klientų, kurie kelia nelogiškus reikalavimus, tiesiog atsakyk ramiai ir profesionaliai su nuorodomis į savo griežtas ir pagrįstas taisykles (juk turi tokias, taip?!).

SVARBIAUSIA: niekada niekada niekada nesiskųsk savo klientais viešoje erdvėje. Tiesiog NIEKADA.

Nesvarbu kokie nepagrįsti gali būti jų reikalavimai, arba kaip stipriai jie tave supykdė. Visi tavo klientai nusipelnė pagarbos ir žinojimo, jog tu nekelsi jų problemų į viešumą.
Balansuoti tarp buvimo draugišku ir profesionaliu yra kritiškai svarbu tavo verslo sėkmei.

4. Turėk tobulas nuotraukas.

Rankdarbių prekyba internetu.
Tai yra raktas į sėkmės skrynią. Kai tu pardavinėji kažką internetu, tavo nuotraukos yra tai, kas lemia tavo verslo pasisekimą.
Nuotrauka yra tai, kas užkliūva už akies pirmiausia, ir dažniausiai yra svarbiausios priimant sprendimą. Aš netgi pažįstu žmonių (ir prisipažįstu, kad kartais taip darau ir pati), kurie beveik NESKAITO aprašymo, perka besiremdami tik fotografija. Tad geriau skirk laiko padaryti geroms nuotraukoms.
Kas padaro nuotraukas geromis?
• Natūrali arba studijinė balta šviesa (ne blykstė)
• Nuoseklūs, paprasti, tačiau simboliniai fonai – nieko per daug perkrauto, kad neatitrauktų dėmesio nuo prekės
• Aiškūs, tikslūs, tobulai sufokusuoti kadrai
• Įdomūs ir intriguojantys kampai – kai turi vieną iš kadrų, kuriame matosi visa prekė maksimaliu dydžiu, pirmasis gali būti įdomesnis

5. Gamink pasikartojančius kūrinius, jei ketini VIENAS suktis savo versle.

Rankdarbių prekyba internetu.
Nelabai toli gali nueiti gamindamas vienetinius gaminius kai pardavinėji juos internete. Juk turi kiekvienam darbui padaryti reikalingas laikas. Turi nufotografuoti, aprašyti, pavadinti, redaguoti bei atlikti kitus darbus su kiekvienu nauju produktu. O tiek laiko neturėsi.

Tiesa, vienetiniai rankdarbiai verti žymiai daugiau – jie nepakartojami, juos turintis žmogus gali jaustis ypatingu, išskirtiniu. O ir Tavo fantazija gali pasiekti tolimiausius horizontus. Tad jei nori gaminti būtent tokius darbus, o laiko jų apdorojimui ir pateikimui nėra – junkis prie mūsų Lempampuk kūrėjų ir visus kūrinių pateikimo darbus atliksime mes. Tau beliks mėgautis savo darbu.

Komentarai

komentarai