Valentino diena – pakutenti širdelei

Valentino diena – šventė dalinanti žmones į dvi skirtingas stovyklas. Vieni laikosi nuomonės, kad ši šventė grynai komercinė – didieji prekybos centrai tik ir siekia, kad išpirktume visas širdelės formos pagalvėles, lipdukus, šokolado dėžutes, o švęsti čia visai nėra ko. Tačiau kitiems – tai proga prisipažinti mylint, nustebinti brangų žmogų arba kaip tik šį vakarą skirti meilei sau –  pažiūrėti romantinį filmą, suvalgyti pakelį čipsų ir pasidžiaugti, kad nereikia rūpintis dovanomis antrajai pusei.

Tačiau, kaip ir šios Kalėdos, taip ir Valentino diena – kitokios. Šiais metais niekas į kiną  nepakvies ir išsijungus salės apšvietimui nepaims už rankos; niekas nepakvies ir į prabangų restoraną ir žvakių šviesoje neprisipažins mylįs; net į kavinę šiais metai niekas nenusives, o kai kuriems įsimylėjėliams teks tenkintis tik Zoom‘o pasimatymu.

O bet tačiau, tai visiškai nereiškia, kad šiais metais Valentino dieną reiktų praskippinti. Net gi priešingai! Tokiu, savotiškai niūriu, metu turime dar vieną progą švęsti! Švęsti meilę, švęsti gyvenimą ir švęsti vienas kitą. Tikriausiai rutina sukantis toje pačioje buityje dviems kažkada buvusiems įsimylėjėliams jau pradėjo įgrysti iki gyvo kaulo. Tad šią dieną siūlau pamiršti Netflix‘ą ir užkandžius (kas jau turbūt daigeliui tapo kasdienybe), ir padaryti šią dieną ypatinga.

Bet kaip vėl įžiebti tą kiek priblėsusią meilės ugnį? Turiu jums keletą idėjų:

Pasimatymas (namų) restorane

Pakvieskit savo antrą pusę į pasimatymą nepaisant to, kad matotės kasdien. Po pagalve ar kitoje subtilioje vietoje mylimajam,-ai paslėpkite dailų kvietimą (labai šmaikščių ir mielų atvirukų galite rasti užsukę pas mus į parduotuvę 😊), išsirinkite mėgstamą, tačiau retai gaminamą patiekalą (arba užsisakykite jį į namus, viskas bus dar paprasčiau), atsidarykite šampano ar įsipilkite taurę vyno, susikurkite jaukią atmosferą –  užsidekite žvakių, įsijunkite romantiškos muzikos, o kad viskas būtų kuo mažiau buitiška – apsirenkite gražiausius savo drabužius, apsivilkite tą taip seniai vilkėtą suknelę ar kostiumą, pasikvėpinkite ir visaip kaip įmanydami nubraukite visus rutinos likučius ir pasijuskite ne kaip namie, o kaip prabangiausiame restorane!

 

Išvyka į gamtą

Šią žiemą, o ir apskritai, šiais metais, dauguma mūsų sugrįžo į gamtą. Kai pasibaigė kasdienis bėgimas, kai bėgti nebeleidžia, atsigręžėme į tai, ką turime aplink – parką netoliese namų, mišką, trobeles ir sodybas užmiestyje. Tad kodėl to taip pat nepavertus pasimatymo vieta būtent šiai Valentino dienai? Jei esate bebaimiai, siūlau išvyką surengti automobiliu ir visai nakčiai kuriame nors be galo gražiam mūsų gimtinės miške. Sukurkite laužą, išsikepkite dešrelių ir zefyrų, pasiruoškite termosą kavos ar kašto vyno ir praleiskite naktį gamtoje! Juk kas gali būti jaukiau nei ramus vakaras prie laužo? O jei tokių ekstremalių dalykų imtis visgi nenorite, tai gali būti ir kelių valandų išvyka. Dar visai neseniai ir aš pati su draugu be progos išsiruošiau kelionei į mišką. Prisipylėme termosą arbatos, nusipirkome mums pačių skaniausių kibiniukų bei bandelių ir miške, prisėdę ant rasto, pasidarėme pikniką. Kai tokia graži žiema, kokios jau seniai neturėjome, nuodėmė nepasigrožėti apsnigtos gamtos magija…

Alter ego

Šią idėją man pametėjo daug kam gerai žinomas serialas – „Moderni šeima“. Jame vieni iš pagrindinių veikėjų – Claire ir Phill‘as – kiekvieną Valentino dieną sutinka ne kaip Claire ir Phill‘as, o kaip Clive Bixby ir Julianna – jų alter ego. Jie, susikūrę sau vaidmenis, apsimeta, jog yra nepažįstami ir susipažįsta viešbučio restorane. Taigi šį žaidimą galite išbandyti ir jūs. Iššaukite savo alter ego ir Valentino dieną sutikite kaip visai kiti, nepažįstami žmonės. Sugalvokite neutralią vietą, kurioje neva netikėtai susitiksite ir užmegsite pažintį. Įsijauskite į savo personažus, pamirškite kasdienybę, vaikus, namų ruošos darbus ir paįvairinkite Valentino dieną trupučiu vaidybos ir žaidimo.

Žaidimai sielai

Jei apsimetinėti kitais žmonėmis nenorite, tačiau kaip tik – norite labiau pažinti vienas kitą tam taip pat yra smagių žaidimų. Vienas iš jų, mūsų parduotuvėje esantis žaidimas porai – „Mudu“. Žaidime naudojama klausimų-atsakymų vienas kitam metodika. Kiekvienas žaidime esantis simbolis turi jam priklausantį klausimą, kurį užduodate savo antrai pusei. Svarbiausia šiame žaidime neskubėti, leisti sau ir savo partneriui pilnai išjausti tai, ką iškelia žaidime esantys klausimai; išklausyti kitą atvira širdimi leidžiant jam atsakyti į klausimus; diskutuoti tiek kiek norisi ir išlikti sąmoningiems viso žaidimo metu. Tai įrankis galintis padėti santykiams augti. Šis laikas praleistas kartu padės: sustiprinti tarpusavio ryšį, surasti atsakymus tam tikroms gyvenime vykstančioms situacijoms, atsisukti į savo paties vidų, suvokti kito jausmus, sužinoti tai ko dar nežinai ir galbūt net pamatyti viską iš naujos perspektyvos. Gyvenimas nuolat kinta, tad šis žaidimas yra unikalus tuo, jog žaidžiant jį niekada nežinote kokį klausimą gausite, o ilgesnėje laiko perspektyvoje pamatysite jog atsakymai gali būti pasikeitę nei kai žaidėte žaidimą pirmą kartą. Tai leidžia užsiimti gilesne savistaba ir kurti daug gražesnius santykius.

 

 

Taigi net ir karantino sąlygomis veiklų galima prisigalvoti gausybę ir išlipus iš kasdienybės rėmų nuveikti kažką beprotiško ar kaip tik, kažką labai sąmoningo siekiant sustiprinti artimą ryšį. Švęskite gyvenimą ir meilę!

Rašo – Emilija Barktutė, iš Lempampuk kūrybingų žmonių komandos.

Komentarai

komentarai